share

Koks gyvūnas pagal metus

Įveskite datą (metus) žemiau

Kinų kalendorius arba Rytų Azijos kalendorius – saulės-mėnulio (lunisoliarinis) kalendorius. Plačiai naudojamas ne tik Kinijoje, bet ir daugelyje kitų Azijos kultūrų. Kinų kalendoriumi vadinamas dėl to, kad apie 500 m. pr. m. e. buvo ištobulintas kinų. Rytų Azijos šalyse paraleliai naudojamas Grigaliaus kalendorius, tačiau tradicinių švenčių datos, svarbiems gyvenimo įvykiams palankios dienos nustatomos pagal senąjį kalendorių.

Kalendoriuje egzistuoja 12 ir 60 metų ciklai. 12 metų ciklas atitinka „žemiškuosius ramsčius“ (kin. 地支, pinyin: dìzhī), kurių kiekvienas vadinamas 12 gyvūnų vardais. Šiam ciklui pradžią davė Jupiterio judėjimas ekliptika.

Nr. Gyvūnas Ženklas
1. Gaidys
Gaidys – tai kovos, jaunystės, vilties, tyrumo simbolis. Tai išdidus, kovai pasiruošęs paukštis tiesia skiautere ir puikiu apdaru. Jame slypi nesuskaičiuojami talentai – ir tą žino kiekvienas, nes Gaidys nesidrovėdamas visiems apsiskelbia. Tai aštrialiežuvis, nurodo kitiems jų vietas, žinoma, toliau už savo nugaros. O jei kas išdrįsta suabejoti šio ženklo pirmumo teise, tuoj pat pajunta jo aštrų snapą ir nagus. Gaidys nėra diplomatas. Tai pasipūtėlis, pasiruošęs sukelti kitų nepasitenkinimą ir galintis bet ką įžeisti. Kai tampa akivaizdu, kad Gaidys neteisus, jis atgailaus, mušis į krūtinę, kad padarytų įspūdį, o vėliau ir vėl kartos tas pačias klaidas. Su juo bendrauti tikrai nėra paprasta. Tačiau iš kitos pusės, Gaidys be galo patikimas. Pasiruošęs pagelbėti piniginiuose reikaluose. Beveik visuomet jis puikiai susigaudo finansuose.
2. Šuo
Šuo - simbolizuoja ištikimybę. Tai ištikimas žmogaus draugas, meilus namų gyvūnas. Vokiečiai, kaip ir kinai, labai džiaugiasi, kai šeimoje gimsta vaikas po šiuo ženklu. Tai – ištikimas, teisingas bei simpatiją keliantis žmogus, su visuotinai pripažintomis teigiamomis savybėmis. Kiekvienas laimingas ir labai vertina, jei turi draugą, gimusį Šuns metais. Kai reikia konkrečios pagalbos, beveik visuomet pirmasis prisistato Šuo. Tačiau tai nereiškia, jog jis nuolatos nusižeminęs ir kuklus. Jei mato esant reikalinga, nieko nepaisydamas stoja kovon. Tačiau tai visuomet liečia vien dalykinius santykius. Kai reikalas išaiškėja, Šuo atsileidžia ir ilgai nepyksta. Jei atsitinka nelaimė, jis tuoj pat viską užmiršta ir skuba į pagalbą. Labiausiai Šuo vertina teisingumą, padorumą bei lojalumą, deja, pasaulis sutvarkytas kitaip. Todėl dauguma šio ženklo žmonių, dažniausiai jau pasiekę garbingo amžiaus, tampa cinikais dėl nusivylimo žmonija. Tačiau ir jie visuomet pasiruošę padėti, iškilus reikalui, tiesa, su niūria veido išraiška. Galbūt didžiausia jų klaida, jog visus žmones linkę kategoriškai dalinti tik į dvi grupes – draugus arba priešus. Kas nepriklauso jų „gaujai”, tuos vertina kritiškai, šaltai ir priešiškai. Tuomet, deja, mažai tepadeda ir įgimtas teisingumo jausmas.
3. Kiaulė/Šernas
Kiaulė - simbolizuoja ištvermę, kantrybę, geraširdiškumą ir naivumą. Tai pats teisingiausias zodiako ženklas. Beveik visi tokie žmonės mums pasirodo gal kiek abejingi, bet yra malonūs, pasiaukojantys ir paprasti. Pirmą kartą susipažinus su šio ženklo atstovu galbūt pasirodys, jog jis truputį grubokas, netašytas, nemoka gražiai elgtis. Tačiau jis nemato ypatingos pusės išoriškam elgesiui, nes vidinės vertybės jam yra daug svarbesnės už išdalintą išorę. Kiaulė konfliktų ir visuomet yra pasiruošusi pagelbėti kitiems. Kilus ginčui, ji labai nenoriai palaikys kurią nors pusę, netgi draugų, nes Kiaulei nemalonūs pykčiai. Tačiau jei reikia piniginės ar šiaip kokios nors pagalbos, ilgai negalvodama, Kiaulė tuoj pat ją pasiūlo: aukščiausias moralės principas jai yra dalintis su kitais. To paties Kiaulė tikisi ir iš kitų; savaime suprantamas dalykas jai yra naudotis draugų ir pažįstamų daiktais, ir į galvą neateina jai pirmiau atsiklausti. Nuosavybė kaip tokia, net ir svetima, Kiaulei mažai svarbi. Jos įsitikinimu daiktai priklauso tam, kam jų reikia. Jei šis ženklas būtų kiek kovingesnis, greičiausiai jis pasireikštų politikoje ir tuo būdu pagelbėtų ne vien draugams, bet ir plačiajai visuomenei. Tačiau toks žmogus nemėgsta aštrių diskusijų bei ginčų, jį greičiau sutiksime dirbantį socialinį darbą bei globojantį nuskriaustuosius bei silpnuosius.
4. Žiurkė/Pelytė
Žiurkė – landus, įkyrus gyvūnas, mėgstantis viską temti į savo urvą. Žiurkė simbolizuoja sėkmę, reiklumą, stiprų savisaugos instinktą ir gerą “uoslę”. Žiurkė patraukli ir draugiška, tačiau viduje greičiau šaltoka. Jos žavesys yra dažniausiai sąmoningai pasitelkiama priemonė patenkinti didelį garbės troškimą. Žiurkei nepriimtinas šiurkščios jėgos panaudojimas. Savo tikslus dažniausiai jai pavyksta pasiekti protu ir diplomatija. Žiurkė visada apsupta būrio draugų ir svečių, tačiau ne vien tik iš prieraišumo. Ji sugeba iš visų ryšių gauti naudos. Tačiau įsimylėjusi Žiurkė tampa be galo ištikima bei kilniaširdė.
5. Jautis
Jautis – ištvermės ir didingumo simbolis. Pagal temperamentą šis Jautis (dar vadinamas Buivolu) panašus į mūsų europietiškąjį Jautį. Abudu yra ramūs, lėti, atsargūs, ištvermingi, kartais truputį užsispyrę. Labiausiai jam patinka būti savo namuose, sėdėti patogiame krėsle gyvenimas ir mėgautis sutvarkytu, saugiu gyvenimu. Tą jis gali sau leisti – juk dėl to gerokai padirbėjo. Jau anksti Jautis pagalvojo apie savo senatvę: išsirinko patikimą profesiją arba įkūrė pelningą verslą ir apsirūpino, kad senatvėje turėtų iš ko gyventi. Saugumas jam nėra tikslas, bet jis leidžia ramiai pasišvęsti savo hobiui. Jaučiui patinka menas, teatras, literatūra, šiose srityse jis turi tvirtą savo nuomonę.
6. Tigras
Tigras - simbolizuoja stiprybę, drąsą ir ryžtą. Tigras – didžiausias kovotojas iš visų ženklų. Drąsus, nepaprastai narsus jis visuomet pasiruošęs pulti. Kur tik pasirodo Tigras, ore tarsi tvyro energijos perteklius, dingsta nuobodulys bei nuovargis. Tigras laukiamas beveik visur, tiesa, ne visiems patinka jo karštligiškumas. Jis mėgaujasi, būdamas įvykių centre, traukdamas visų dėmesį. Tačiau retai galima juo pasikliauti. Tigro savybė susižavėti susieta su vidiniu nerimu, dėl to jo pomėgiai greitai šokinėja nuo vieno dalyko prie kito. Kas jį šiandien žavi, rytoj jau gali būti užmiršta. Meilėje Tigras nepaprastai jausmingas ir aistringas, jo jausmai visuomet gilūs bei nuoširdūs. Deja, dažniausiai tokie išlieka nelabai ilgai.
7. Kiškis/Triušis
Kiškis – bailumo, taikingumo, geros klausos simbolis. Kinams būna visuomet didelis džiaugsmas, kai šeimoje gimsta Kiškis. Šis Zodiako ženklas laikomas visų laimingiausiu. Sakoma, jog jam nulemtas ilgas gyvenimo kelias. Kinai Mėnulyje įžiūri Kiškį, kaip, beje, ir daugelis Šiaurės Amerikos indėnų tautelių. Jos dar aiškina matą ir Kiškio letenėlėse laikomą taurę su nemirtingumo eliksyru. Kiškiai – ypač mieli, jautrūs, švelnūs bei ištikimi žmonės. Visuomet jie esti vietoje, kada tik beprireiktų. Jie žino, kaip susidoroti su problemomis. Jie ne tik duoda gerų patarimų, bet mielai suteikia ir praktinę pagalbą. Kiškiai verčiau linkę pasikliauti patys savimi, be to, esti baikštūs ir nenori pasitikėti kitais. Jų gyvenimas dažniausiai būna sėkmingas, lydimas laimės.
8. Drakonas
Drakonas - aktyvūs, sveiki, atviri, nesugebantys veidmainiauti ir meluoti, tačiau dėl šios priežasties jiems gali trūkti taktiškumo. Neapgalvotas žodis gali greitai išsprūsti ir aplenkti mintis. Tačiau nenusiteikite priešiškai, jų patarimai gali būti naudingi. Neretai pernelyg patiklūs. Ypač jautrūs, neretai besijaudinantys dėl nereikšmingų dalykų. Siekia idealų, todėl yra reiklūs ir patys sau, ir kitiems. Daug reikalauja iš kitų, bet dar daugiau duoda. Dideli entuziastai, nuolat užsidegantys įgyvendinti naujas idėjas. Intelektualūs, kartais išdidūs, įtakingi. Dažniausiai visada patenkinti gyvenimu, sugeba gerai atlikti bemaž bet kokį darbą – nuo aktoriaus iki politiko ir karininko. Deja, tokią sėkmę jie gali panaudoti ir piktiems kėslams. Dažniausiai yra mylimi, tačiau patys retai stipriai myli. Todėl jie neskausmingai išgyvena dėl praėjusios meilės. Moterys drakonės dažniausiai turi daug gerbėjų ir dėl to gali pakliūti į dramatiškas situacijas. Reta vedai jauni, nemažai jų mėgsta gyventi vieni.
9. Gyvatė
Pas mus gyvatės nelabai mėgiamos, visai kitaip yra Kinijoje. Gyvatė - grožio bei išminties simbolis. Nesibijoma laikyti Gyvatės namuose, manoma, jog ji atbaido ligas. Žmonės, gimusieji Gyvatės metais, laikomi tikrais išminčiais. Jie dažniausiai pasikliauja vien savo sprendimais, retai Gyvatė paiso kitų patarimų. Noras pasauliui įskiepyti giliamintiškumą, dažnai atveda į religinį fanatizmą bei filosofiją. Be to, gyvatė yra ir gražus gyvūnas, tokie yra ir žmonės, gimusieji tais metais. Išmintingoji Gyvatė ypatingai mėgsta išraiškos meną bei jausmingą meilę.
10. Arklys/Žirgas
Arklys - svajoja ne apie aptvertą pievą, jis per daug myli savo nepriklausomybę, jėgas nori išbandyti laisvėje, šuoliuoti per neaprėpiamas platybes. Tai vienas iš temperamentingiausių, greičiausių ir judriausių Zodiako ženklų, visuomet ieškantis naujų įspūdžių. Arklys jau seniai būna pasiekęs tikslą, kai kiti dar tik bėga link jo. Pilnas kaprizingo nekantrumo belaukdamas kitų, jis tiesiog nerimsta savo kailyje. Kiek Arklys yra mėgiamas dėl savo linksmo būdo, tiek greitai gali ir supykdyti draugus nevaldomu tiesmukumu ir nuolatiniu noru būti dėmesio centre. Tačiau turėdamas guvų protą, atvirą būdą bei apdovanotas puikia iškalba, Arklys dažniausiai greitai sugeba be didesnių problemų užglaistyti visus nesklandumus. Arklys – gero draugo, kario simbolis.
11. Ožka
Ožka – bandos gyvulys, viena ji jaučiasi prastai. Žmonių jai nereikia kaip stebėtojų. Ožka įsitikinusi, jog niekas negali gyventi pats vienas, visiems reikia kitų žmonių pagalbos. Čia pat parodo gerą pavyzdį – padeda tiems, kuriems reikia pagalbos. Tuo ji tarsi atsidėkoja likimui, Ožka labai prisirišusi prie savo šeimos ir draugų. Kaip ir Kiškis, Ožka laikoma laimės mylima būtybe, ir kiekviena kinų šeima džiaugiasi vaiku, gimusiu Ožkos metais, su šeima ji ilgai būna glaudžiai susijusi, nes nuo jos nenoriai atsiskiria, ilgą laiką palaiko tamprius ryšius. Žinoma, Ožka turi ir trūkumų: jai sunkiai sekasi atsikratyti šeimoje susiformavusios nuomonės. Jei nori iškilti, Ožka ieško išsisukinėjimų bei aplinkinių kelių, todėl ne kiekvienas turi su ja kantrybės. Ožka pirmiausia pasiruošusi padėti dažniausiai savo draugams bei giminėms, iš kurių tyliai laukia to paties. Ekstremaliais atvejais tai gali pavirsti nemaloniai nuteikiančiu artimų žmonių, saviškių protegavimu. Ožka – užsispyrimo, kaprizingumo simbolis. Neveltui sakoma – užsispyrus kaip ožka.
12. Bezdžionė
Beždžionė yra išmoninga – jai tiesiog patinka išbandyti savo proto galias. Todėl ir pagalba retai būna ilgalaikė. Staiga šaus į galvą kokia nors mintis – ir Beždžionė lengva ranka numos į tuos, kuriais ji neseniai dar rūpinosi. Tą padarys nebūtinai iš blogos valios ar egoizmo. Susižavėjusi puikia idėja, Beždžionė gana lengvai pamiršta kitų jausmus bei poreikius. Kartais per savo gudrybes nebesupaiso netgi asmeninių interesų ir patenka į keblią padėtį, tačiau dažniausiai pažiūri į tai su humoru ir vėl ieško naujovės. Kadangi Beždžionė tiesiog spinduliuoja gyvenimo džiaugsmu, aplinkiniai jai greit atleidžia visas lengvapėdiškas išdaigas. Beždžionė – gudrumo, pamaivėliškumo ir apgavystės simbolis.

Detaliau žiūrėti: horoskopai.lt

skaiciuokle
x