Periodinė (cheminių) elementų lentelė (kitaip dar gali būti vadinama Mendelejevo lentelė, Periodinė elementų sistema ir pan.) – lentelinis chemijos periodinio dėsnio pavidalas, kuriame žinomi cheminiai elementai išdėstyti pagal atominį skaičių. Dėsnį atrado ir pirmąją lentelę 1869 m. kovo 1 d. (vasario 17 d. – pagal senąjį kalendorių) sudarė Dmitrijus Mendelejevas.
Būtinos pagrindinės žinios apie elementus pateiktos standartinės lentelės pavidalu. Galimi elementų išdėstymai ir kitais požiūriais ir skirtingu detalumu.
Periodinės lentelės stulpeliai vadinami grupėmis, kurių iš viso yra 18. Vienos grupės elementų panašus valentiškumo elektronų išsidėstymas, dėl to šių elementų savybės yra panašios. Grupės žymimos vienu iš trijų būdų – arabiškais skaitmenimis, romėniškais skaitmenimis arba derinant romėniškus skaitmenis ir lotyniškas raides. Romėniška numeracija naudota pirmosiose sistemose, tuo tarpu arabiškas žymėjimas yra naujesnis, pastarasis yra aiškesnis ir rekomenduojamas Tarptautinės taikomosios chemijos sąjungos (IUPAC).
Nuskenuokite kodą su mobiliuoju įrenginiu
Kodas skirtas atidaryti esamai nuorodai mobiliajame įrenginyje.