Šventė 11

Susijusios skaičiuoklės:

Šventė – socialinis susirinkimas, skirtas švęsti ir ilsėtis. Šventės būna labai įvairios, priklausomai nuo rengėjų, aplinkybių, kuriomis į jas atvyksta žmonės.

Šventės suteikia daug įvairiarūšių bendravimo galimybių, priklausomai nuo šventės aplinkybių gali užsimegzti įvairūs ilgalaikiai socialiniai ryšiai.

Šventės gali būti skirstomos į keletą rūšių:
* Religinės šventės – susijusios su religija, dažnai švenčiamos pagal tradicinį kalendorių. Tokioms priklauso krikščioniškosios šventės, islamo šventės, budistinės šventės, tradicinės kinų šventės, pagoniškosios šventės ir kt. Neretai toje pačioje valstybėje esant keliems religiniams sluoksniams, yra švenčiamos kelių tradicijų šventės.
* Nacionalinės šventės – susiję su konkrečios valstybės istorija, visuomene, žymi svarbius įvykius, pagerbia tam tikrus visuomenės sluoksnius. Tarp jų dažniausiai būna pagrindinė – Nacionalinė diena, dažniausiai pamininti valstybės nepriklausomybę ar įkūrimą.
* Tarptautinės šventės – švenčiamos daugelyje pasaulio šalių, nereliginio pobūdžio šventės. Tai – tarptautinė moters diena, motinos diena, tarptautinė darbo diena ir kitos. Tarp jų yra daug profesinių švenčių.
* Šeimos šventės – susiję su žmogaus gyvenimo ciklu ir žymi svarbiausius ritualus. Tai gimimas, krikštynos, iniciacija, vestuvės, laidotuvės ir pan.
Visos šventės gali būti valstybinės (oficialios) ir neoficialios. Pirmuoju atveju jos yra valstybės oficialiai pripažintos ir sutampa su nedarbo diena.
Šventė