Kevlaras 0

Kevlaras – aromatinių angliavandenilių pagrindu sudarytas poliamidinis pluoštas. Jį 1965 m. DuPont laboratorijoje sukūrė JAV gyvenusi lenkų kilmės chemikė Stephanie Kwolek.

Kevlaras pasižymi dideliu atsparumu tempimui. Lyginant pagal svorį, jis 5 kartus stipresnis už plieną. Kevlaras nedegus, nelaidus elektrai. Didelį kevlaro atsparumą sąlygoja pluošto gamybos būdas bei molekulių savybės. Skirtingai nuo daugelio kitų plastmasių, kevlaro molekulės yra plokščios formos, lengvai kristalizuojasi, kai kuriomis savybėmis jis artimas skystiesiems kristalams (turi ir skysčiams būdingų savybių, kaip įprastos plastmasės, ir tuo pat metu yra kristalinis). Šio pluošto plaušai ištempiami iš išlydyto kevlaro, o ne gaunami pynimo būdu, kaip kad gaminant kitokį poliamidinį pluoštą.

Dėl savo unikalių savybių kevlaras plačiai naudojamas karinėje pramonėje, aeronautikoje, sporto inventoriaus gamyboje. T. y. tose srityse, kur reikalingas tvirtumas ir kuo mažesnis gaminio svoris. Iš kevlaro pluošto gaminamos šarvinės liemenės, lengvi šalmai, teniso raketės, juo armuojami optiniai kabeliai, ir burlenčių burės bei pačios lentos.


Šiuo metu, šiam terminui priskirtų skaičiuoklių nėra.
Tačiau nereiškia, jog jų nėra svetainėje. Pasinaudokite paieška viršuje.
Jei turite konkrečių pageidavimų - parašykite.
Kevlaras